Blog

Vápník, sodík, draslík, hořčík, fosfor a chlór...

Vápník, sodík, draslík, hořčík, fosfor a chlór...

...základní stavební prvky každého organismu. Jakýkoliv deficit těchto minerálů způsobí v těle chaos, který se projeví sníženou funkčností některých orgánů a posléze i zhoršením zdraví čili snížením celkové tělesné imunity.

Ionizovaná forma těchto minerálních látek je označována jako elektrolyty, které nesou elektrické náboje, jimiž je ovlivněn přenos nervového signálu v celém těle. Jejich další zásadní vliv je regulace tělesných tekutin, udržení stabilního pH v krvi a vyvážená látková výměna v oblasti buněčných membrán.  Abychom v těle dosáhli správné koncentrace těchto prvků, tedy ani moc a ani málo, musíme se zaměřit na variabilní kvalitní stravu a tekutiny.

Nadužíváním některých léků, například …

Měsíček lékařský, šalvěj, pupalka dvouletá...

Měsíček lékařský, šalvěj, pupalka dvouletá...

...jsou bylinky, které přirozeně zklidní nejen vaši pokožku, ale zároveň vnesou do vašeho organismu rovnováhu.

Měsíčkový kojenecký krém na zadeček nejen ochrání pokožku pod plenkami, ale zabrání podráždění či zčevenání jemné dětské kůžičky.

Hormonální nerovnováhu v období menopauzy můžete vyladit pomocí dvou základních bylin, šalvěje a yzopu lékařského. Jejich účinek se projeví i na zmírnění návalů pocení.

Olej z pupalky dvouleté je zase takovým malým zázrakem jak pro vaši kůži, tak i pro vnitřní užívání formou tobolek. Jeho účinky zvyšují i komfort v nekomfortních situacích, třeba při menstruaci.

Dobré sexuální zdraví, tzn. vyrovnaná hladina pohlavních hormonů, zase pomáhají vybalancovat kotvičník …

Dub, buk, borovice, ořech...

Dub, buk, borovice, ořech...

...nábytek z masívu ve skandinávském stylu, s přírodními voskovanými povrchy v medových odstínech či olejovým mořením, nyní nabízí se slevou leták Idea nábytek. Akční výprodej potrvá až do 14.června a některé výrobky jsou zlevněny až o 75%.

Idea nábytek prostě nyní vyklízí sklady!
 

Leták ASKO nabízí nábytek v mnoha přírodních variantách: dub divoký, dub prkenný, borovice bělená, dub sonoma, dub artisan/ribbeck či plavené dřevo.

Na plánované kuchyně zde získáte slevu až 50% a variabilní kuchyně bude u vás doma do 14 dní.

Kostra z tvrdého dřeva, široký výběr potahů a výplní sedáků, výběr různých typů nožiček, to jsou …

Vytvořte si malý ráj...

Vytvořte si malý ráj...

...pro sebe a třeba i pro včely a motýly.

Leták LIDL nabízí ve svém rozšířeném vydání "Brožura zahrada" (https://www.mujletak.cz/lidl/005350/) zajímavé doplňky na terasy a balkony.       

Pokud uvažujete o malém zeleném  zákoutí, nalistujte stranu 9. Najdete zde bylinkové květináče s drenážním systémem. Jsou v různých barevných odstínech a lze je vzájemně sestavovat tak, aby vám vyplnily prostor, jak si představujete. Díky zavlažovacímu systému máte o jednu starost méně. Vodu doplníte jednou týdně a bylinka si ji odebírá spodem podle potřeby, což je důležité zejména u bazalky, která občas zahnívá, pokud ji zaléváme horem.

Parádu a zároveň …

BEZ LEPKU

BEZ LEPKU

...v pondělí 16.5. proběhl "Mezinárodní den celiakie"

Hypermarkety GLOBUS nabízí nejširší sortiment bezlepkových výrobků v České republice.

V posledním letáku GLOBUS dokonce proběhla nabídka těchto alternativních produktů za akční ceny, která má trvat do dnešní středy (18.5). Slevy se pohybují od 11% - 50% z běžné prodejní ceny a týkají se více jak 20 známých výrobků - Jizerka (různé druhy směsí na pečení), strouhanka Panko, medovník Marlenka s tradiční chutí, ale bez lepku, mražená pizza Ristorante s mozzarelou, ta je nejen bez lepku, ale i bez laktózy, amarantový chléb Šumava nebo Schnitzer pečivo v bio kvalitě...

Restaurace Globus nabízí jako …

1 2 3 Next Last