Blog

Naše bavlna je BIO!

Naše bavlna je BIO!

...XXL leták Kaufland s jedinečnou nabídkou BIO oděvů!

Věděli jste, že na 1 bavlněné triko spotřebuje pěstitel bavlny 2700 litrů vody a na triko z biobavlny spotřebuje pouhých 270 litrů?

Jak je to možné?

Pokud je bavlna pěstována v oblastech s přirozenou závlahou a farmář nemusí plantáže zavlažovat uměle, lze dosáhnout této vysoké úspory vody. A navíc bez používání chemie na odstraňování škůdců a plevele lze zachovat podmínky pro zdravou půdu, která netrpí erozí, je přirozeně propustná a neničí kvalitu spodních vod. Toto vše má poté vliv i na lidi, kteří v blízkosti bavlníkové plantáže žijí a pracují.

U chemicky …

XXL LIDL NABÍDKA

XXL LIDL NABÍDKA

Využijte tento víkend na doplnění vaší domácnosti o sortiment, který běžně nakupujete, ale nyní jej leták LIDL nabízí ve velkých rodinných baleních:

Z mléčných produktů najdete v XXL balení Tradiční pomazánkové, plátkový sýr EDAM  a GOUDA, balkánský sýr, sýry italského tipu (Gorgonzola, Grana Padano, Parmigiano Reggiano), anebo plísňový sýr Le Brie. Bílý jogurt s obsahem tuku 3,5% a tradiční řecký jogurt jsou v balení o hmotnosti 1kg. Ochucený jogurtový nápoj v několika ovocných příchutí (jahodová, broskvová, maracujová) najdete v lahvích o obsahu 955ml.

Exkluzivně pro LIDL byl vyroben Míša MAXI mls ve dvou příchutích - čokoládová a višňová.

MINI-MIX zmrzlina, …

Tradiční borůvkový koláč s drobenkou

Tradiční borůvkový koláč s drobenkou

...pro náš recept na 2 koláče přes celý plech budete potřebovat cca 500g borůvek.

I když jsou letos lesy plné borůvek, ne každý z nás tomuto samosběru holduje.

Máme pro vás TIP:

V letáku BILLA najdete hned na první stránce akční nabídku na borůvky - 250g za 29,90 Kč!

...stačí jen zadělat těsto, které se nelepí, ale bude 2 hodiny kynout. Mezitím zaběhněte pro borůvky, a je jedno zda do lesa či ,,jen,, do BILLY.

Poté stačí pouze těsto rozdělit na dva stejné díly, které rozválejte na pečícím papíru o velikosti vašeho plechu na pečení. Okraje těsta nechte zvýšené a …

Jahodové, třešňové, meruňkové, borůvkové,...

Jahodové, třešňové, meruňkové, borůvkové,...

...tradiční kynuté ovocné knedlíky 

Každé správné letní prázdniny u babičky na chalupě se dříve, a pravděpodobně i dnes, neobešly bez klasických nadívaných knedlíků. Tradičně se do nich dává to ovoce, kterého je na zahradě nazbyt.

Co kraj, to i jiný zvyk, čím ovocné knedlíky dozdobit a dochutit. Pokud bychom chtěli všechny posypy ochutnat, potom nám nezbyde nic jiného, než ovocné knedlíky zařadit na každý prázdninový týden do menu.

Tvaroh, máslo a cukr nebo mák či strouhaný perník, a nebo dokonce opražená strouhanka a mleté ořechy!

I druhy použitého těsta se mohou lišit, tvarohové, bramborové nebo kynuté.

My vám dnes poradíme …

Když jde o jídlo, myslíme na vše.

Když jde o jídlo, myslíme na vše.

I na letní pohodu!

...leták BILLA a i leták PENNY vás potěší nízkými letními cenami.

Například vepřová pečeně bez kosti vcelku jen za polovinu, mleté maso míšené, anebo kuřecí prsa či kuřecí stehna horní a spodní jen za třetinu ceny! Hovězí zadní bez kosti, vhodné na pečení i dušení, včetně plátků pro hovězí rolky nebo na španělské ptáčky. Všechny české saláty se čtvrtinovou slevou, české rané brambory a cenově zvýhodněná nabídka sezónního ovoce, jahody, třešně, meruňky a broskve...

...výhodné tipy pro letní nákup jsme vám doplnili i o zajímavé tipy z našeho magazínu receptů: 


- vepřová pečeně se špenátem …

1 2 3 Next Last