Lidl leták

LIDL leták na příští týden

Vychází ve čtvrtek. Platnost letáku je obvykle od pondělí do neděle.

LIDL leták XXL

Leták LIDL XXL má obvykle platnost déle, vychází v době významnějších svátků a překrývá delší časové období.

Tématické letáky LIDL nabízí například týdny italských, mexických, řeckých a dalších specialit. Jejich součástí bývá akční nabídka od čtvrtka a supervíkend. Odběr u tohoto zboží je možný jen v uvedeném množství.

O společnosti LIDL

V 30.letech minulého století zakládá v německém v Neckarsulmu společnost LIDL velkoobchod s potravinami. V roce 1973 otevírá LIDL svoji první prodejnu v Ludwigshafenu.

Dnes je LIDL jedním z největších potravinářských řetězců nejen v Evropě, kde má pobočky ve 29 zemích, ale od roku 2017 podniká i v USA. V součastnosti je v této obchodní společnosti zaměstnáno přes 11 000 zaměstnanců, jak na prodejnách, tak i v oblasti administrativy.

V České republice je společnost LIDL od července 2003 a k dnešku má po Česku 450 prodejen se 4 logistickými centry (v Bandýse nad Labem, Měříně, Cerhovicích a Olomouci). Obchodním modelem této společnosti je diskontní prodej privátních značek, kterých je v sortimentu více než 80%. Mimo jiné to znamená, že kvalita, vzhled i obal výrobku je zcela pod kontrolu firmy. Díky tomu může LIDL podstatně ovlivnit i ceny výrobků, aniž by utrpěla jejich kvalita. Garancí těchto slov je i fakt, že firma získala 11x Cenu veřejnosti v soutěži Obchodník roku a 5x ocenění za Nejdůvěryhodnější značku v kategorii Obchodník s potravinami.

Sortiment akčního letáku LIDL

Leták LIDL nabízí nejen potraviny, ale i výrobky z oblasti spotřebního zboží: vybavení pro domácnost - včetně spotřebičů, nářadí, textilu. Při vybírání jednotlivých produktů je brán zřetel i na původ materiálu. Jestli jsou suroviny pro výrobu získávány udržitelným způsobem.

V Lidl obchodním řetězci jsou k dostání oděvy pod značkou GOTS (Global organic textilie standard) - což znamená, že bavlna pochází z ekologických plantáží bez používání pesticidů. Veškeré dětské oblečení navíc nese označení EKO-TEX (mezinárodní testovací a certifikační systém). Navíc je LIDL zapojen do jedinečného projektu Cradle to Cradle Certified - tento projekt podporuje zcela rozložitelné pasty, kterými se potiskuje textil.

Pokud Vás v letáku LIDL na příští týden zaujmou rybí produkty, můžete si všimnout značek ASC (dohledatelnost původu a kvality mořských ryb), MSC (certifikát pro rybářskou společnost, která bere ohled na životní prostředí) nebo SAFE (mezinárodní kontrolní program Dolphin Safe - ochrana delfínů při lovu tuňáků). Proto každý LIDL výrobek s tuňákem nese toto logo. LIDL je jedním z prvních a nejstarších podporovatelů tohoto hnutí.

Značku FAIRTRADE naleznete zejména u čokolád a zmrzliny. Výběrem tohoto produktu z letáku LIDL a poté i jeho nákupem, podpoříte projekt, který zajišťuje pěstitelům z Afriky, Asie a Latinské Ameriky spravedlivější obchodní podmínky, dodržování lidských a pracovních práv v důstojných podmínkách.

Pokud vyhledáváte potraviny, u kterých chcete mít jistotu, že byly vypěstovány v souladu s ekologií, zaměřte svoji pozornost na výrobky označené logem EU Bio. Kvalita jídla a pití s tímto označením je jednotná pro celou EU a dává Vám záruku, že při výrobě nebyla použita umělá barviva, aromata, zvýrazňovače chutí, a neobsahují ani geneticky modifikované organismy.

LIDL = SPRÁVNÁ VOLBA

Stáhněte si LIDL leták pdf a posuďte sami.