VYKOUZLETE DOMÁCÍ VÁNOČNÍ CUKROVÍ...

VYKOUZLETE DOMÁCÍ VÁNOČNÍ CUKROVÍ...

sdílet:

...ještě není pozdě.

Prozradíme vám jeden základní recept na univerzální těsto, ze kterého vykouzlíte za jeden den hned několik druhů cukroví - linecké s rybízovou marmeládou, linecké makové s povidly, skořicová či kokosová esíčka, polomáčené tyčinky, kakaová srdíčka s nutelou a neplněné linecké košíčky. 

Na základní těsto potřebujete:

350g hladké mouky, 150g másla, 2 žloutky, 100g cukru, špetku citrónové kůry a vanilky

Jednotlivé suroviny vložte do hnětací mísy a za pomalejších otáček vykouzlete tužší těsto na válení (pokud se drolí, přilijte 2 lžíce mléka). Při válení těsta používejte potravinovou folii.

Z tohoto množství základního těsta uděláte cca 2–3 plechy lineckého vykrajovaného cukroví či lineckých košíčků. Na upečení košíčků ale potřebujete klasické plechové formičky nebo menší silikonové (cca 20-30ks).

Pokud se rozhodnete pro vykrajované linecké makové, přidejte do základní směsi 2 lžíce celého máku. Hotové cukroví zkuste pro změnu slepit švestkovými povidly nebo šípkovou marmeládou.

Na kakaová srdíčka potřebujete promíchat  mouku s 1-3 lžícemi kakaového prášku. Srdíčka po upečení a vychladnutí slepte nutelou. Pokud zkombinujete 1 srdíčko ze světlého těsta a druhé z tmavého, máte další zajímavou barevnou kombinaci.

Pro tzv. polomáčené tyčinky potřebujete jen základní těsto, ale zároveň i speciální nástavec na strojek pro mletí. Těsto protlačujete mašinkou a odebíráte stejně dlouhé tyčinky, které po upečení slepujete rybízovou marmeládou a jeden konec namáčíte v čokoládě.

Na esíčka potřebujete rovněž mašinku s nástavcem na cukroví ve tvaru hvězdičky. Do základního těsta navíc přimícháte 2 lžíce strouhaného kokosu nebo lžičku skořice. Protlačené tyčinky tvarujte na plechu do písmena S.

...akční nabídky pro "pečení na posledné chvíli" jsme nalistovali v letáku  LIDL (vejce, máslová omega, bio panenský kokosový olej, kakao, vanilinový a skořicový cukr, mák, med, hladká mouka, džem na linecké, mandle celé i sekané, vlašská jádra, rozinky, strouhaný kokos, Tuzemák a vaječný likér. Božkov original se slevou či akce na suché plody je nyní v letáku GLOBUS. Babiččina mouka a třtinový cukr za polovinu jsou k nalezení v letáku ALBERT.

...Vánoce hezky česky – akční leták PENNY

sdílet: