Vaříme v barvách podzimu...

Vaříme v barvách podzimu...

sdílet:

...oranžová dýně hokkaidó, červená řepa, cibule žlutá i červená, zelený hrášek a fazolky, mrkev, květák a brokolice, rajčata, paprika (zelená, žlutá, červená či oranžová)! 

Zavařte si s námi www.mujletak.cz

Zapečená brokolice s květákem v palačinkovém těstíčku 

Brokolici a květák rozdělte na větší růžičky, které na 5 minut spařte v horké vodě, poté je hned zchlaďte (brokolice si zachová svěží barvu).

1 větší cibuli najemno nakrájete a orestujte na trošce olivového oleje.

2 papriky (různobarevné) + 2 rajčata pokrájejte na větší kousky a promíchejte s květákem a brokolicí. Směs osolte, opepřete a trochu zakápněte olejem.

V osoleném mléce (450 ml) rozšlehejte 4 vejce s 200g polohrubé mouky. Vznikne řidší těsto palačinkové konzistence. Do těsta můžete klidně najemno nastrouhat i trochu výrazného sýru (parmezán, niva,...)

Připravte si 2 zapékací mísy (25x20 cm), které vymažte olejem. Promíchanou zeleninu vložte do misek, povrch posypte orestovanou cibulkou a směs zalijte těstem. Navrch rozložte plátky mozzarelly (budete potřebovat 2 balení) a můžete zapékat (180°C 40 minut). 

... pokud vás láká oranžová barva dýně hokkaidó, která se nemusí loupat, vyzkoušejte tento tip úpravy:

Nakrájejte dýni na podkovy, oloupanou červenou řepu a 2 cibule pokrájejte na větší kousky. Plech vyložte pečícím papírem. Dýni rozložte na plech, střed podkov vyplňte směsí řepy a cibule, přidejte stroužky česneku a vše pokapte olivovým olejem. Zeleninu dejte do trouby na 25 minut (program gril). 

10 minut před koncem grilování rozložte na zeleninu plátky fety a lístky čerstvé šalvěje, které jste předtím "vykoupali" v oleji. Slaný sýr zeleninu dochutí a šalvěj dodá příjemné aroma.

Dobrou chuť! 

...podzimní pestrobarevná nabídka zeleniny a ovoce je k dohledání v těchto letácích:

Leták GLOBUS, leták BILLA, leták ALBERT, leták KAUFLAND, leták LIDL, leták TESCO, leták PENNY

sdílet: