Superpotraviny

Superpotraviny

sdílet:

Mikrobiom je nový vědecký název pro oblast střevní mikroflóry, kde sídlí až 80% našeho imunitního systému. Doslova se prý v současnosti mluví o této oblasti v lidském těle, jako o novém orgánu, kterému je třeba věnovat zvýšenou pozornost, neboť zejména tam se rozhoduje, jak zdraví budeme, kolik vitamínů a dalších stavebních prvků přijmeme ze stravy, a kolik jich přirozenou cestou vyloučíme!

Zcela individuální proces u každého z nás a zcela jedinečný v tom, jak naše tělo zdroj potravy využije či ne!

Jeden společný znak ale přece jen najdeme, a shodují se na něm odborníci po celém světě, čím jednodušší a čistější potraviny jíme, tím lépe je tělo může využívat na stavbu svých buněk; tedy i k regeneraci organismu.

Co si pod pojmem "superpotraviny nebo prvopotraviny" představit?

Ořechy a semínka, ovoce a zeleninu, za studena lisované oleje, všechny obiloviny včetně natural rýže, pohanky, prosa, quinoi a ječmene, luštěniny, kvašené produkty, z živočišných bílkovin kysané mléčné produkty, bílé maso a ryby, vejce, čistou nebo minerální vodu a bylinné či ovocné čaje, z koření zejména divoké byliny, česnek, cibuli, chilli, pepř a mnohé další...

...toto vše nejlépe z ekologického zemědělství nebo z místních farem, anebo z vlastní zahrádky.

Prolistujte naše letáky Billa, Albert, Kaufland, Globus..., všechny poskytují regionální produkty, mnohé i v biokvalitě. 

Katalog Country Life se přímo na sortiment "superpotravin" specializuje.

Váš mikrobiom vás odmění zlepšením trávení a celkové kondice, i toto se píše v katalogu Rossmann na stranách 20 – 21.

Vyvážená strava = odolné tělo.
 

sdílet: