ROUŠKY!? Proč ano.

ROUŠKY!? Proč ano.

sdílet:

Je to vládou a okolnostmi ve společnosti nařízené ochranné vybavení občana proti občanovi. Je to ohleduplná ochrana pro nás a od nás vůči druhým. Donedávna normální ochranná pomůcka, kterou si běžný člověk nasadil v době, kdy nechtěl prskat na druhé, anebo v situacích, kdy ten samý člověk byl nějakým způsobem indisponován a potřeboval sám sebe ochránit před prskáním druhých!

Povinná ochranná pomůcka v nemocnicích a povinná i pro běžného občana, který přišel na návštěvu za někým, kdo ležel na specializovaném oddělení...

...tak to fungovalo donedávna a pokud nebyla rouška po ruce, chránil se normální člověk jiným způsobem, čistý kapesník, šátek či šála, odstup, anebo prostě zůstal v posteli; pokud totiž patří ohleduplnost do základního lidského vybavení, tak si takový normální člověk poradí, jak situaci vyřešit, protože ji vyřešit chce. Pokud ohleduplnost chybí, nepomůžou ani příkazy či zákazy, tento typ člověka chce ubližovat, a je mu jedno jak.

...ale co když normální ohleduplný člověk nyní čelí situaci, kdy na základě příkazů, které mají "nějak" zastrašit ty neohleduplné (mimochodem, v každé společnosti je to vždy menšina), tak tento typ člověka, který by se přirozeně řídil s citem a ohledem k dané situaci, se nyní dostává do pozice nezodpovědného a nesvéprávného!?

...přinejmenším to budí různé emoce a v lepším případě i rozumné otázky, na které normální člověk hledá odpověď.

Co je špatného na tom, když se člověk dozví, proč je i dlouhodobé nošení roušek nebezpečné? V čem tkví problém? Kde je ten pomyslný "zakopaný pes"? 

Pokud vás zajímá detailní vysvětlení, co vše probíhá v organismu pokud je dlouhodobě vystavován vyššímu vdechování oxidu uhličitého, a to se pod rouškou opravdu děje, pročtěte si článek "Nádech a výdech"( https://www.psychologiechaosu.cz/nadech-a-vydech-nicim-neomezene-dychani-je-klicem-k-zivotu/), anebo si poslechněte tento rozhovor, proč je důležité i nyní chodit do přírody a hýbat se na čerstvém vzduchu (https://video.aktualne.cz/dvtv/potrebujeme-se-hlavne-uklidnit-tohle-neni-valka-ani-ebola-zv/r~f09d6e0c0f2311eb9c800cc47ab5f122/), a pokud potřebujete doplnit základní vybavení pro dnešní dobu, tedy roušku nebo respirátor, tak v letáku Dr.Max jsou v nabídce na straně 3.
 

sdílet: