ROSTOU?!

ROSTOU?!

sdílet:

...pokud ano, určitě oceníte náš dnešní TIP na zavařování:

HOUBY NAKYSELO 

Nasbírali jste alespoň 1,5 kg mladých a tvrdých hub, nejlépe směs různých druhů hub, a také i jedlých?

Pak vyzkoušejte náš nálev z jablečného octu a třtinového cukru. Možná budete příjemně překvapeni jemnou, ale zároveň velmi výraznou chutí! Tu pravděpodobně dodává i snítka čerstvého rozmarýnu, který při zavařování vložíte do každé skleničky.

Pro zavařování tohoto množství hub si připravte:

10 sklenic (250ml) + víčka

10 snítek čerstvého rozmarýnu, 20-30 malých cibulek nebo 5 větších cibulí, které rozčtvrtíte 

Nálev připravíte z těchto ingrediencí:

300ml jablečného octu, 6 polévkových lžic třtinového cukru, 4 lžíce soli, 40 celých zrnek černého pepře, 1 čajovou lžičku hořčičného semínka

Všechny ingredience vložte do 1,5 litru studené vody, kterou přiveďte k varu a poté hned odstavte.

Očištěné houby pokrájejte na větší kousky (cca 2cm kostičky) nebo je rovnou nechte celé. Houby 5 minut povařte v 1l osolené vody. Pak houby slijte přes cedník a krátce propláchněte pod proudem studené vody (tím je zbavíte většího množství slizu).

Na dno čistých skleniček vložte 2-3 cibulky a rozmarýn. Přidejte propláchnuté houby (přibližně do 2cm od okraje) a směs zalijte po okraj horkým nálevem včetně koření. Okraj sklenice otřete a pevně uzavřete víčkem. Všechny uzavřené sklenice vložte do hrnce na zavařování a nechte je sterilizovat 15 minut. Poté zavařovačky opatrně vyjměte a víčkem dolů odložte na prkénko, kde je nechte do vychladnutí. Pokud nikde nic nevytéká, jsou takto zavařené houby velmi chutné již po týdnu uležení. 

...pokud máte doma, třeba i z loňska, sušené chilli papričky, klidně do každé sklenice jednu malou přidejte, výsledná chuť bude tak akorát pikantní!

Kde seženete třtinový cukr a jablečný ocet?

Prolistujte naši letákovou nabídku: leták BILLA, leták Kaufland, leták ALBERT, leták dm drogerie, leták GLOBUS, leták Country Life, leták PRAMEN, leták ENAPO, leták COOP, leták JIP potraviny, leták JAVOR, leták LIDL

Čerstvý rozmarýn nabízí zahradní centra našich hypermarketů: OBI, HORNBACH,...

sdílet: