PŘIPRAVENI NA ZIMU?

PŘIPRAVENI NA ZIMU?

sdílet:

Zařaďte do svého jídelníčku potraviny, které zahřívají - zázvor, chilli, kari koření,...

Leták GLOBUS vám vše nyní servíruje za výhodné ceny, včetně zajímavých receptů.

...a jeden recept přímo od nás: 

KUŘECÍ SMĚS NA KARI

Potřebujete:

500g kuřecích(krůtích) prsou, 1 kokosové mléko (nebo 250ml smetany), 1 cibuli, 3 papriky (nejlépe ve více barvách, směs bude působit opticky pestřeji), 2 polévkové lžíce škrobové moučky (Maizena, Solamyl), olej, kari koření, čerstvé chilli papričky a zázvor, 2 stroužky česneku, sůl a pepř 

Pracovní postup: 

Kuřecí(krůtí) prsa nakrájejte na větší kousky, papriky na menší kostičky a cibuli s česnekem nadrobno. Na pánvi rozehřejeme olej a přidáme cibuli s česnekem. Jakmile cibule lehce zesklovatí, přisypeme 1 lžíci kari. Poté, co se rozvine vůně koření (pozor na přepálení), přidáme kousky masa.  Směs promícháme, opepříme a osolíme. Maso dusíme 10 minut pod pokličkou. Pak do pánvičky přidáme nakrájené papriky, případně i chilli papričky s nastrouhaným zázvorem (množství záleží na tom, jak pálivou směs chceme). Kokosové mléko (či smetanu) smícháme se škrobovou moučkou a směs v pánvičce podlijeme. Kari znovu přivedeme k varu, a poté za mírného varu podusíme ještě 5 minut.

Kořen zázvoru propůjčuje jídlu výraznost a osvěžuje chuť. Zázvor je známý i pro svůj vysoký obsah minerálů a vitamínů prospívajících zdraví.

Zázvor doslova umocňuje chuť jídla! 

Ideální příloha tohoto pokrmu je jasmínová rýže. Aby rýže byla nadýchaná, ale nerozvařená či nedovařená, využijte nyní výhodných akčních cen v letáku GLOBUS. Se slevou pořídíte jak klasický rýžovar od firmy SENCOR, tak i všechny ostatní ingredience, které jsme v našem receptu použili.

sdílet: