Naše bavlna je BIO!

Naše bavlna je BIO!

sdílet:

...XXL leták Kaufland s jedinečnou nabídkou BIO oděvů!

Věděli jste, že na 1 bavlněné triko spotřebuje pěstitel bavlny 2700 litrů vody a na triko z biobavlny spotřebuje pouhých 270 litrů?

Jak je to možné?

Pokud je bavlna pěstována v oblastech s přirozenou závlahou a farmář nemusí plantáže zavlažovat uměle, lze dosáhnout této vysoké úspory vody. A navíc bez používání chemie na odstraňování škůdců a plevele lze zachovat podmínky pro zdravou půdu, která netrpí erozí, je přirozeně propustná a neničí kvalitu spodních vod. Toto vše má poté vliv i na lidi, kteří v blízkosti bavlníkové plantáže žijí a pracují.

U chemicky pěstované bavlny včetně postřiků pesticidy bylo Světovou zdravotnickou organizací zjištěno, že se za jeden rok přiotráví až 72 000 lidí a z toho jich téměř 20 000 zemře. Tato chemie se projevuje i na oslabeném imunitním systému těchto lidí a vyššímu výskytu vrozených vad u dětí, které se narodí do tohoto prostředí.

BIO bavlna, která není vystavena tolika chemickým procesům si navíc u svých vláken zachovává přirozenou pevnost, doslova má více chmýří. To se projeví u oděvů ušitých z biobavlny vyšší odolností a i savostí materiálu. Za bio bavlněné oděvy sice zaplatíte více, ale ve finále vám déle vydrží, takže vlastně i ušetříte, a to nejen vlastní peníze, ale i planetu od zbytečné chemické zátěže!

´´Více BIO než byste čekali´´

Leták Kaufland více jak 30 druhů zeleniny a ovoce v BIO kvalitě!

sdílet: