Mandlová mouka místo pšeničné!?

Mandlová mouka místo pšeničné!?

sdílet:

Výhodami těsta, kde klasickou pšeničnou mouku nahradí mouka mandlová, jsou výrazná oříšková chuť a zvýšená vlhkost korpusu. Těsto je tedy přirozeně vláčnější a i kaloricky hutnější. Díky tomu ale takového zákusku stačí jen menší kousek, aby měl člověk pocit sytosti. Té je dosaženo zejména proto, že mandlové jádro obsahuje vysoký podíl všech výživových látek důležitých pro zdravou funkci organismu (např. riboflavin, mangan a měď, železo, vápník, draslík). Jen pro vaši představu, jeden šálek mandlové mouky bohatě pokryje váš denní příjem vitaminu E a hořčíku.

Pokud si zvyknete pravidelně užívat hrst mandlí denně, můžete pozitivně ovlivnit všechny tělesné funkce. V organismu nastane doslova energetická vzpruha, protože se v krvi prudce zvýší hladina antioxidantů a mononenasyceného tuku. Hladina krevního cukru a insulinu se sníží, zlepší se průtok krve v cévách, tím se sníží i krevní tlak, a to vše pocítí i vaše srdce, odlehčí se mu. Některé studie poukazují na blahodárný vliv konzumace mandlí na střevní stěnu, aby zabránili vzniku nežádoucích ložisek.

Všechny tyto informace sice nenahradí lékaře, ale doplnit si stravu o takto výživnou potravinu se preventivně vždy vyplatí.

Leták Knižní klub vás zavede do světa knih i s touto tématikou, vím co a proč jím.

Pokud vás zaujal dort na našem ilustračním fotu, tak základ jeho korpusu tvoří i 100g mandlové mouky. Celý recept včetně pracovního postupu naleznete v iVysílání ČT.

"Márinčina kuchařka" odkud recept pochází, je v nabídce online shopu města BRNO.

Márinka, hospodyně slavného Leoše Janáčka, prý byla jak spořivá, tak i ráda experimentovala. Mandlovou mouku v dortu doplnila i o 100g mouky ze starého pečiva.

Tipy na netradiční suroviny včetně receptů jsou často v nabídce i těchto magazínů:

Leták Coutry life – Dobroty, leták DM, leták Rossmann – katalog 

...kuchařské knihy, se kterými se také vrátíte o jedno století zpět, jsou k nalezení na tomto odkazu: https://www.mujletak.cz/magazin/nevite-co-se-starym-chlebem/

Mandle v akci hledejte zde: leták GLOBUS, leták Albert, leták Kaufland, leták BILLA, leták PENNY

sdílet: