Kuře s bylinkovou nádivkou

Kuře s bylinkovou nádivkou

sdílet:

...aneb Nádivka s kuřetem pro 8 osob.

Jednoduchý voňavý recept v několika krocích:

Připravte si:

8 vajec, 200g másla, 2 hrsti kopřiv (nebo jiné zelené bylinky – petrželka, pažitka, popenec,...), 500ml mléka, 400g sušených houskových kostiček, sůl, pepř a špetku muškátového oříšku; 200ml vývaru na podlití.

Kopřivy včetně ostatních zelených bylinek nasekejte najemno.

Máslo rozpusťte a hned přisypte kopřivy (přirozeně se spaří a nebudou pálit). Rozpuštěné máslo a všechna rozšlehaná vejce vlijte do mléka. Tekutinu dochuťte solí a ostatním kořením. Přisypte kostičky, směs důkladně promíchejte a nechte 15 minut proležet.

Připravte si kousky vykostěných kuřecích stehen, které z obou stran osolte (kosti můžete hned využít na vývar: https://www.mujletak.cz/magazin/jak-na-chutny-bylinkovy-vyvar/).

Vymažte pekáček máslem a na dno pekáčku rozložte jednotlivé díly masa, kůží dolů. Na každý díl masa napěchujte cca 2 polévkové lžíce nádivky.

Pekáč s masem vložte do trouby a nastavte  program - pečení kuřete (235°C/50minut). Po 10 minutách program stopněte a maso opatrně podlijte vývarem. Poté pekáč přiklopte nebo zakryjte alobalem a pokračujte v pečení.Po ukončení programu opatrně obraťte jednotlivé díly masa nádivkou dolů (šťáva z výpeku se krásně vsákne do nádivky a ještě ji dochutí). Nyní kuře pečte ještě 10 minut pod grilem, až bude kůžička křupavá.

Dobrou chuť!

…výhodnou akční nabídku kuřat, vajec a másla jsme našli v letácích PENNY, BILLA, ALBERT, Kaufland, TESCO a i v letáku LIDL.

sdílet: