HEPČÍK!

HEPČÍK!

sdílet:

...tak přesně pod tímto titulkem naleznete v katalogu Rossmann na stránce 17 další dobré rady a tipy, jak zvládnout podzimní virózová onemocnění.

V "Babiččině apotéce" se naučíte několik dobrých "babských rad", jak přírodními prostředky zvládnout dráždivý kašel, zahleněné průdušky, či zvýšenou teplotu. Vpodstatě si vystačíte s cibulí, medem, tvarohem a octem.

Samozřejmostí přírodní léčby je ale i nastavení určitého klidového režimu, včetně přizpůsobení prostoru, ve kterém léčba probíhá. Například pravidelné větrání místnosti, natřepávání lůžkovin, zvlhčování vzduchu, aby příliš vytopená místnost nedráždila ke kašlání, i toto vše hraje velmi důležitou roli pro kvalitní odpočinek a spánek. Protože regenerace a léčba organismu probíhá právě ve spánku, kdy tělo samo nastaví sebeuzdravovací proces.

Dejme tomuto procesu prostor!

Obrňme se úsměvem, odstraňme z prostoru rušivé elementy, tedy mobily, počítače a televizi, a v našem těle se budou moci  začít dít  "za zraky" zázraky. Tělo je úžasně dokonalý mechanismus a dokáže si samo najít zpět svoji ztracenou rovnováhu...

Když si dokážeme takto vymezit podmínky, včetně času, pak si vystačíme i jen s podpůrnými přírodními prostředky, tak jako je používaly už naše babičky. A pokud k tomuto způsobu léčby přidáme, anebo nám někdo přidá, vlídné slovo s pohlazením nebo i četbu "do ouška", většinou se do týdne "vykurýrujeme".

...z "ne moci" budeme zpět "u moci"!

sdílet: