GLOBUS SLAVÍ 25 LET!

GLOBUS SLAVÍ 25 LET!

sdílet:

...a vy si díky tomu můžete zasoutěžit. Čas máte až do 27.10.2021! Soutěžíte o 10 balíčků regionálních dodavatelů obchodního řetězce GLOBUS.

Leták GLOBUS má na poslední straně soutěžní křížovku (viz. ilustrační foto). Pročetli jsme si jednotlivé otázky, kterých je mimochodem 6 a trochu jsme pro vás poodhalili správné odpovědi:

1) Rodinnou farmu "Hošna Vlčí jámy" najdete na  okraji osady Lenora. Chovají skot a zpracovávají mléčné produkty, mimo jiné zejména jogurty, čerstvé zrající i nezrající sýry a tvaroh. Zajímavostí těchto výrobků je, že jsou zpracovávány pouze přísně tradičním způsobem. Proto se mnoho jejich specialit chlubí oceněním "Chutná hezky jihočesky". Ostatně, sami se o tom můžete přesvědčit přímo na farmě. Je možné se objednat na prohlídku.

2) Supermarkety GLOBUS se mohou pochlubit širokou nabídkou hotových jídel včetně extra balených příloh, které si dle svého výběru můžete sami k tzv. hotovkám nakombinovat. Zajímavostí je, že vybíráte i z bezlepkových produktů a firma JENIX nyní doplnila svůj sortimet pod značkou "Dobré špecle" i o špecle rýžové. 

3) Kysané zelí bílé, zeleninové směsi, loupané brambory, marinovaná zelenina a zelenina na špízy, polévkové směsi,... To je jen krátký výčet produktů, které zpracovává jeden z předních českých zpracovatelů čerstvé zeleniny - Jihočeská zelenina 

4) "Poctivej českej venkov" - to jsou i čerstvé bagety a sendviče od Cábů. Produkty z poctivých surovin, které neobsahují žádné geneticky modifikované organismy. 

5) "Tuzemák se pil, pije a pít bude!", říká Josef Nejedlý ředitel firmy Fruko – Schulz. Firma, která po vstupu České republiky do Evropské unie byla postavena do situace, že buď změní název svého výrobku anebo recepuru. Společnost si vybrala změnu názvu a Jihočeský tuzemák se nadále vyrábí z potravinářského lihu, a oproti klasickému rumu má výraznější chuť. 

6) Nejstarší českobudějovický pivovar, který byl založen roku 1795, Budějovický měšťanský pivovar.

sdílet: