DETOX

DETOX

sdílet:

Pokud věnujete pozornost tomu, co jíte, zajímá Vás původ potravin a i způsob jejich zpracování, není Vám jedno, v jaké kvalitě používáte kosmetické a hygienické přípravky, a rovněž Vám není lhostejné v čem perete, anebo s čím doma uklízíte, tak pravděpodobně sledujete i etikety na oděvech. Zajímáte se o složení dané textilie, jaká je používaná technologie potisků a barev, a možná je pro Vás i důležité, kde byl oděv vyroben, a v jakých podmínkách pracují lidé, kteří se na výrobě daného produktu podílejí.

Pokud tomuto všemu věnujete svoji pozornost, tak jste možná již slyšeli i o celosvětové kampani GREENPEACE s názvem DETOX.

Od roku 2014 je do tohoto projektu zapojena i společnost LIDL. Textil a obuv pod jejich logem proto neobsahuje nebezpečné chemikálie. Celkem jich je 11, které Greenpeace označila, že mohou škodit člověku a i přírodě.  Mimochodem, tento krok udělal LIDL jako první ze všech potravinářských řetězců!

Když si nyní prolistujete nový leták LIDL, najdete na stránkách 40–44 oděvy značek "pepperts!" a "lupilu", oblečení pro děti i pro dospělé.

Eliminace chemikálií + tiskové pasty na bázi vody + impregnace bez fluorkarbonů = Na cestě k lepšímu zítřku (ochranná značka společnosti LIDL).

"ŠIJEME PRO VÁS I PRO PŘÍRODU" (www.lidl.cz/odpovednost)
 

sdílet: